+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060053291919.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060053118442.jpg

Л-лактонохидролаза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

20 тони / година


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

13


Опис:

Д-пантолактонот е важен хирален посредник за синтеза на сериите Д-пантотенска киселина. Главно се користи за синтеза на пантотенска киселина (витамин Б5) или калциум сол, Д-пантенол (витамин Б5) и Д-пантоетиламин. . Овој ензим може да го хидролизира ДЛ-пантолактонот во Д-пантолактон и Л-пантоинска киселина за да подготви Д-калциум пантотенат.


Апликации:

Х-пантолактон хидролаза може специјално да го раздвои ДЛ-пантолактонот за да формира Д-пантолактон и Д-пантоинска киселина


спецификации:

спецификации

25/30 / 40KG

Изглед

Малку жолти или жолтеникави кафени сферични честички

Големина на честичка

100-300μm

Активност на ензимите

100-200U / g

β-лактамаза

Не е откриен

Содржина на вода

50-60%


Контакт