+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060278254690.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060289467567.jpg

Аргиназа

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

15


Опис:

Аргиназата е една од важните ензими вклучени во орнитничкиот циклус. Има молекуларна тежина од 140kD и може да го хидролизира аргининот за производство на орнитин и уреа. Аргиназата е метаноензим што содржи динуклеарна манган. Откриено е дека има два подтипови: тип I и тип II. Аминокиселинските секвенци на двајцата се околу 60% хомологни. Главната разлика е распределбата на ткивата. Подклеточна локализација и имунореактивност. Аргиназата I е многу изразена во црниот дроб, кој може да го метаболизира аргининот до орнитин и уреа, а потоа да учествува во циклусот на уреа, кој игра важна улога во детоксикацијата на амонијакот in vivo.


Апликации:

За ензимска подготовка на орнитин


спецификации:

спецификации

25/30 / 40KG

Изглед

Малку жолти сферични честички

Големина на честичка

100-300микрони

Активност на ензимите

1000U / g

β-лактамаза

Не е откриен

Содржина на вода

50-60%


Контакт