+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574057181834667.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574057191748437.jpg

Hydолчка хидролаза на сол

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

50 тони / година

изглед:

Бел, светло жолт или кафеав жолт прав

Ензимска активност:

2000U / g


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

11


Опис:

Хидролаза на жолчката сол е интрацелуларен ензим кодиран од генот bsh. Не е чувствителен на кислород и е погоден за раст во малку кисела средина. Може да ги хидролизираат врзаните соли на жолчката во гастроинтестиналниот тракт (таронхолаат и гликолат) и да ги претворат во аминокиселини и неврзани жолчни киселини, со што ќе се намали содржината на холестерол во серумот. Затоа, хидролазата од жолчката сол е од суштинско значење во подготовката на производи за холична киселина.


Апликации:

За ензиматска подготовка на производи од холична киселина (фенодеоксихолна киселина)

Контакт