+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572510678405617.png
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572510686901820.png

Цефалоспорин Ц Ацетил естераза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

04


Опис:

Ацетил естеразата на цефалоспорин Ц е естераза способна за катализирање на хидролизата на цефалоспорин Ц (ЦПЦ) или 7-аминоцефалоспоринска киселина (7-АЦА) 3 'ацетилна група. CPC или 7-ACA може да се користи како претходник на синтезата на различни полусинтетички цефалоспорински антибиотици како што се цефуроксим, цефуроксим, цефокситин, цефодоксим и слично.


Апликации:

Дефацелаза Цефалоспорин Ц е најпосакуван катализатор за производство на полу-синтетички цефалоспорин важен среден Д-7-АЦА.


спецификации:

спецификации

25/30 / 40KG

Изглед

Бели или бели сферични честички

Големина на честичка

100μm

Активност на ензимите

400U / g

β-лактамаза

Не е откриен

Содржина на вода

50-60%


Контакт