+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572511894759564.png
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572511894661068.png

Цефалоспорин Ц Ацилаза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

05


Опис:

Цефалоспорин Ц ацилаза е еден вид ацилаза што ја катализира хидролизата на ЦПЦ или глутарил -7- аминоцефалоспоринска киселина (ГЛ-7-АЦА) до 7-аминоцефалоспоринска киселина (7-АЦА), 7-АЦА е антибактериски дел од цефалоспорини и важен средно за разни полу-синтетички антифаотици на цефалоспорин. Во методот на индустриско производство 7-АЦА, хемискиот метод постепено се елиминира од луѓе заради многу чекори и сурови услови, а во тој процес се создава токсична течност за отпад. Ензимската подготовка на 7-ACA бара употреба на CPC ацилаза.


Апликации:

Има важна апликативна вредност во индустриското производство на цефалоспорини.


спецификации:

спецификации

25/30 / 40KG

Изглед

Бели или жолтеникави сферични честички

Големина на честичка

100μm

Активност на ензимите

110U / g

β-лактамаза

Не е откриен

Содржина на вода

50-60%


Контакт