+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060143651998.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060143335735.jpg

Д-амино киселина оксидаза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

20 тони / година


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

14


Опис:

Д-аминокиселинска оксидаза е типична флавинска протеаза со флавин аденин (FAD) како протетичка група. Може да ја оксидира амино групата Д-аминокиселина за да формира соодветна кето киселина и амонијак. Поради својата висока стереоселективност и широкиот спектар на подлоги на каталитичка реакција, може да се користи широко за квалитативна и квантитативна анализа на Д-аминокиселините, биосензори и производство на Л-аминокиселини и а-кето киселини.


Апликации:

Биохемиско истражување. Специфичноста ги катализира аминокиселините од типот Д-тип. Д-аминокиселинската оксидаза се врзува за GL-7-ACA ацилазата и игра голема улога во конверзијата на CPC во 7-ACA користејќи двостепен ензимски метод. Главно се користи за подготовка на кето киселина, Л-норвалин, Л-метионин, итн.


спецификации:

спецификации

25/30 / 40KG

Изглед

Малку жолти сферични честички

Големина на честичка

100-300микрони

Активност на ензимите

50-60U / g

β-лактамаза

Не е откриен

Содржина на вода

50-60%


Контакт