+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060473355036.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060473330120.jpg

Д-карбамоилаза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

50 тони / година

Изглед:

Бел, светло жолт или кафеав жолт прав

Активност на ензимите:

50-60U / g


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

17


Опис:

Д-карбамоилазата е клучен ензим во подготовката на антибиотик β-лактам средно Дп-хидроксифенилглицин. Ампицилин и амоксицилин се формираат со кондензација на 6-аминофенициланична киселина на мајчино јадро на пеницилин (6-АПА) со страничен ланец Д-фенилглицин и ДП-хидроксифенилглицин. Затоа, Д-фенилглицин, Дп-хидроксифенилглицин и 6-АПА, 7-АЦА стануваат неколку важни посредници на суровина во производството на полусинтетички антибиотици на β-лактам.


Апликации:

Д-хидантоиназа и Д-карбамоилаза главно се користат за подготовка на Дп-хидроксифенилглицин, Д-фенилглицин, Д-триптофан, Д-фенилаланин, итн.


Контакт