+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060387789046.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060387638080.jpg

Д-хидантоиназа

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

50 тони / година

изглед:

Бел, светло жолт или кафеав жолт прав

Ензимска активност:

50-60U / g


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

16


Опис:

Хиданоиназа е еден вид амид хидролаза што го катализира апликацијата на цикличната амидна врска на хидантоин, 5-моносупституиран хидантоин и неговите деривати, а главно се користи за биосинтеза на хирални аминокиселини. Според различните оптички активности на подлогата и производот катализиран со хидантоин, тој е класифициран во три вида: Д-тип, Л-форма и ДЛ-форма. Хиданоиназата од типот Д е широко користена во индустријата, земјоделството и медицината. Може да се хидролизира до N-карбамоил-Д-аминокиселина со замена на каталитичката 5 'на хидантоин, која може дополнително да се хидролизира преку хидролаза. Хидролиза на Н-карбамоил групи за да се добијат Д-аминокиселини кои се итно потребни за синтеза на полу-синтетички антибиотици, засладувачи, нови пестициди и некои антиканцерогени и антибактериски агенси.


Апликации:

Д-хидантоиназа и Д-карбамоилаза главно се користат за подготовка на Дп-хидроксифенилглицин, Д-фенилглицин, Д-триптофан, Д-фенилаланин, итн.


Контакт