+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574055995349320.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574055995122536.jpg

Гликоза дехидрогеназа

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

100 тони / година

изглед:

Бел, светло жолт или кафеав жолт прав

Ензимска активност:

2000U / g


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

09


Опис:

Гликозата дехидрогеназа првично е изведена од животни. После тоа, се утврдува генетската секвенца и откако ќе се синтетизира генот, тој се вчитува во плазмид на прокариотски организам како што е Escherichia coli, а индустриска подготовка за ензими може да се добие со големо култивирање на Escherichia coli.


Апликации:

Ензимот ја катализира реакцијата на β-Д-гликоза за производство на глуконска киселина, која се користи за ензимска подготовка на производи за холична киселина и има ефекти и врз коензимот 1 (NAD) и коензим 2 (NADP). Гликозата може да се користи за оксидирање на коензимот 1 (NAD +). 2 (NADP +) се сведува на намален коензим 1 (NADH) и 2 (NADPH) за да се постигне целта на регенерирање на намалениот коензим. Типични каталитички реакции се следниве:

Контакт