+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574057850926952.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574057842924619.jpg

Л-глутамат оксидаза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

20 тони / година

Изглед:

Бел, светло жолт или кафеав жолт прав

Ензимска активност:

2000U / g


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

12


Опис:

Л-глутамат оксидаза е флавин аденин динуклеотид (FAD) како протетична дексил протеаза, која може специјално да ја оксидира глутаминската киселина за да формира водород пероксид, амонијак и а-кето Дијацид. GLOD има висока стереоизомерна селективност за подлоги на каталитичка реакција, висока каталитичка ефикасност и благи услови на реакција и е широко користен во разни области како што се храна, лесна индустрија, хемиска индустрија, медицина, заштита на животната средина, енергија и научно истражување.


Апликации:

За подготовка на кетоглутарна киселина

Контакт