+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]. Со

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574056298990342.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574056298328165.jpg

Лактат дехидрогеназа

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

50 тони / година

изглед:

Бел, светло жолт или кафеав жолт прав

Ензимска активност:

10000U / g


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

10


Опис:

Бидејќи млечна киселина која е во изобилство на природата е L-форма, лактат дехидрогеназа за која обично зборуваме од практична гледна точка значи L-лактат дехидрогеназа. Лактат дехидрогеназа е гликолитичен ензим кој ја катализира дехидрогенацијата на млечна киселина во пироват и го пренесува водородот во NAD за да стане NADH.


Апликации:

Овој ензим се користи за ензимска подготовка на производи за холична киселина, што има ефект врз коензим 1 (NAD) и коензим 2 (NADP). Пироват може да се користи за оксидирање на намалениот коензим 1 (NADH) и 2 (NADPH) во оксидиран коензим 1 (NAD +) и 2 (NADP +) за да се регенерира оксидираниот коензим. И обратно. Типични каталитички реакции се следниве:


Контакт