+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574055266816408.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574055266676398.jpg

Леуцин дехидрогеназа

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година

изглед:

Бел, светло жолт или кафеав жолт прав

Активност на ензимите:

2000U / g


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

07


Опис:

Леуцин дехидрогеназа е NAD + зависна оксидордуктаза која реверзибилно ја катализира реакцијата на L-леузин со разгранети L-аминокиселини за формирање на соодветни кето киселини и нивни аналози. Исто така е клучен ензим за синтеза на Л-2-аминобутирична киселина и Л-норвалин.


Апликации:

Овој ензим се користи за да се подготви L-2-аминобутирична киселина и L-норвалин со ензимски метод.

Контакт