+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572509299638262.png
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572509298568159.png

Пеницилин Г Ацилаза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година


Пребарување
  • Опис
Место на потекло: Кина
Бренд име: Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd
Број на моделот: 01

Пеницилин ацилаза, позната и како пеницилин амидаза или пеницилин аминохидролаза.

Пеницилин Г ацилаза е клучен ензим за полу-синтетички антибиотици на β-лактам. Може да ја катализира хидролизата на пеницилин и неговата продолжена киселина за да ги отстрани страничните ланци и да произведе важни посредници на полусинтетички антибиотици на β-лактам, 6-аминофенициланска киселина (6-АПА) и 7-амино-3-деацетокси цефалоспорична киселина (7 -ADCA). Исто така, ја катализира кондензацијата на 6-АПА или 7-АДЦА со странични ланци за производство на најразлични полу-синтетички антибиотици на β-лактам.

Ензимот главно се добива од интрацелуларен ензим Escherichia coli и екстрацелуларен ензим Bacillus megaterium, кој широко се користи во индустриското производство на клучни посредници на б-лактамски антибиотици и полусинтетички антибиотици на β-лактам.

Апликации:

Ензимот се користи за амид хидролиза и се користи за ензимско производство на клучни фармацевтски посредници, како што се 6-АПА, 7-АНКА, 7-АТКА, Д аминокиселини од типот Д, резолуција на хиралното соединение и други намени.

спецификации:

спецификации 25/30 / 40KG
Изглед Малку жолти сферични честички
Големина на честичка 100μm
Активност на ензимите 130U / g
β-лактамаза Не е откриен
Содржина на вода 50-60%
Контакт