+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572510506950541.png
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572510508501717.png
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572510507190965.png
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572510507309858.png

Синтетички пеницилин G ацилаза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

03


Опис:

Same as penicillin G acylase product description, but this enzyme is only used for synthesis.The appearance, particle size and enzyme activity are different from penicillin G acylase.


Апликации:

This enzyme is used for the enzymatic synthesis of amoxicillin, ampicillin, cefalexin, cefaclor, cefprozil, etc.


спецификации:

спецификации

25/30 / 40KG

Изглед

Brownish or brownish red spherical particles

Големина на честичка

300-500μm

Активност на ензимите

200U / g

β-лактамаза

Не е откриен

Содржина на вода

50-60%


Контакт