+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574054980989192.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574054980893873.jpg

Треонин Деаминиза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година

изглед:

Бел, светло жолт или кафеав жолт прав

Ензимска активност:

10000U / g

Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

06


Опис:

L-2-аминобутирична киселина (L-ABA) е не-природна хирална аминокиселина и има широк спектар на апликации во областа на медицината и хемиската индустрија. Системот за синтетизирање на Л-АБА со леуцин дехидрогеназа се заснова на Л-треонин, кој е деаминиран од треонин деаминаза за да се формира α-кетобутират, а потоа кетонот се користи за отстранување на кетонот. Киселината се сведува на L-ABA додека NADH консумирана со реакција на редукција се регенерира со формати дехидрогеназа. Подготовката на Л-2-аминобутирична киселина во овој систем на производство има проблем што потрошувачката на коензим е претерано голема, а со тоа регенерацијата на коензимот може да се заврши со форматирана дехидрогеназа.


Апликации:

Овој ензим се користи за да се подготви L-2-аминобутирична киселина со ензимски метод.


Контакт