+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Биокализатор

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060551550378.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060551386539.jpg

Трансаминаза

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

19


Опис:

Трансаминаза е класа на ензими кои го катализираат амино трансферот помеѓу аминокиселини и кето киселини. Реакциите катализирани од трансаминаза се реверзибилни. Трансаминазата може да се подели во три главни категории според подлогата: L-α-аминокиселини аминотрансфераза, ω-амино киселина аминотрансфераза и Д-амино киселина аминотрансфераза. Како главна состојка на Јанувија, sitagliptin стана ефикасен лек во областа на третманот со дијабетес, а трансаминазаза е потребна во ензимската синтеза на ситаглиптин.


Апликации:

За каталитичка синтеза на ситаглиптин


спецификации:

спецификации

25/30 / 40KG

Изглед

Малку жолти сферични честички

Големина на честичка

100-300μm

Активност на ензимите

2000U / g

β-лактамаза

Не е откриен

Содржина на вода

50-60%Контакт