+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Компанија култура

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

Компанија култура

1. Претставник на компанијата: промовирање на развојот со науката и технологијата, земање талент како основа, концентрирање на зелената хемија и намалување на факторите на животната средина

2. Претпријатие визија: да се направи подготовка на биолошки ензими на компанијата во starвездени производи со најсуштинска конкурентност во индустријата

3. Претпријатие дух: сериозна, напорна работа, одговорност, иновации

4. Стил на претпријатија: прагматичен, обединет, искрен, одговорен

5. Деловна филозофија: искрена, професионална, брза и ефикасна

6. Услуга концепт: кондензација и инспиративна јачина на тимот, извршување и надминување на очекувањата на клиентот

7.Конталност за квалитет: прво квалитет, прво клиент

8. Безбедносен концепт: безбедноста е одговорност, безбедноста е придобивка, безбедноста е среќа