+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Профил на компанијата

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

Профил на компанијата

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd основана во јануари 2015 година, се наоѓа во прекрасната Changsha Wangcheng економска и технолошка развојна зона. Тоа е високо-технолошко претпријатие кое интегрира независно истражување и развој, трансфер на технологија, производство и продажба на биолошки производи со современа технологија за биоинженеринг.

Компанијата има висококвалитетен тим за таленти, сите од нив имаат додипломски и постдипломски квалификации, и заеднички го воспоставија управувањето и техничкиот слој со цврста професионална основа и богато практично искуство. Потпирајќи се на високо-технолошката зона на компанијата Changsha R&D Center ---- Changsha Kaixiao Biotechnology копродукции, Ltd, исто така, спроведува тесна техничка размена и соработка со многу клучни универзитети и истражувачки институти, како што се Центарот за индустриска биотехнологија Huzhou на Шангајската академија за живот. Науки на кинеската академија на науките, Универзитетот за наука и технологија на Источна Кина, Универзитетот Хангжу Нормален, Централниот јужен универзитет за шумарство и технологија и така натаму. Компанијата се придржува кон концептот „промовирање на развојот со науката и технологијата, земајќи го талентот како основа , концентрирајќи се на зелената хемија и намалување на факторите на животната средина “, континуирано воведуваме и обучуваме разни видови стручен и технички персонал, фокусирајќи се на развој и производство на биокаталитичари од областа на фини хемикалии и нивни низводни антибиотици, посредници, хирални аминокиселини, аминокиселини. деривати и нови специјални посредници. Центарот за истражување и развој на компанијата има напредни експериментални капацитети и аналитички инструменти за современ генетски инженеринг и ензимски инженеринг, како што се реакторот на ланец полимераза, целосно автоматски контролен ферментатор, автоматски резервоар за конверзија на ензими, голема центрифуга, центрифуга, распрснувач на клетки, фен за замрзнување, течна хроматографија со високи перформанси и спектрофотометар. Инструментот постави цврста основа за успешен развој на нови технологии и индустријализација на нови производи. Компанијата ја презема иновацијата како свој мотор за раст, континуирано ја подобрува технологијата и ефикасноста на R&D, гради основна конкурентност и дава силна гаранција за компанијата ја одржува својата водечка позиција во индустријата.

Компанијата има скоро 100 хектари производствена база на серија биокатализатори и низводно аминокиселини и фармацевтски посредници во Нингсија и Шандонг. Производната база има положено сертифицирање на системот за квалитет ISO9001, со независен систем за третман на отпадни води, комплетен тим за управување со производство и опрема за производство. Има можност ефикасно да произведува 100 тони биокалитички ензими и 500 тони аминокиселини и фармацевтски посредници.

„Кондензација и инспиративна јачина на тимот, следење и надминување на очекувањата на клиентите“ е мотото и концептот на услуги на Хунан Нанбејванг. Компанијата ќе се фокусира на потребите на клиентите, ќе се придржува кон технолошките иновации и иновациите на услугите и ќе има решеност да направи свој бренд на био-ензимски препарати и своите низводни производи во најсуштинските конкурентни производи во индустријата и ќе продолжи да ја промовира индустриската примена на технологија за биокализа, и се стремиме да станеме професионален давател на услуга на подготовка на ензими, серија на аминокиселини и фармацевтски посредници.

Ние ја негуваме секоја можност да соработуваме со вас, и да ја добиеме вашата доверба и задоволство преку нашите професионални производи и одлична услуга. Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Рибар секогаш ќе биде вашиот најпосакуван партнер!