+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Додаток на добиточна храна

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1592554789735802.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1592554789834167.jpg

Д-калциум пантонат

Место на потекло: Кина
Бренд име: Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd
Број на моделот: 24
Минимална Подреди Кол: 100G
Пакување Детали за: Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел
Време на испорака: Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката
Начин на плаќање: 45 дена или 90 дена
Набавка Способност: 500 тони / година


Пребарување
  • Опис
  • апликации

Д-калциум пантотенат е бел или бел прав прашкаст цврст состав. Слободно е растворлив во вода; растворлив во глицерин; малку растворлив во ацетон, метанол и алкохол; практично нерастворлив во етер и хлороформ. Таа е релативно стабилна во воздухот и светлината во суво подрачје се држи подалеку од прегревање. Hydе се хидролизира во воден раствор; таквата хидролиза може да се забрза со топлина, алкална и киселина. Полицата, со оригиналниот тесен сад далеку од сонце и влажна, може да трае 24 месеци.


спецификации:

Предмети спецификации
Изглед Цврсто во прав од бела или бела боја
Анализа (сушена основа) 98.0% ~ 102.0%
Специфична оптичка ротација (суви основи) + 25.0 ° ~ + 27.5 °
pH 6.8 8.0 ~
Содржина на калциум (сушна основа) 8.2% ~ 8.6%
Одредување на азот (сушна основа) 5.7% ~ 6.0%
тешки метали ≤0.002%
Губиток на сушење ≤5.0%
Содржина на метанол ≤0.3%Широко се користи во фармацевтската, прехранбената и сточна храна. Во медицинската и фармацевтската индустрија, таа служи како еден вид на витамин Б препарат, да учествува во метаболизмот на протеини, јаглени хидрати и масти. Во прехранбената индустрија се користи како додаток во исхраната и засилувач. При размножување на добиток, се користи додаток на добиточна храна од групата Витамин.

Контакт