+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Вести

Вести

  КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

  ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

  Е-пошта:[Email заштитени]

  Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  Вести

  2019.6.18-6.20 CPhI Шангај

  Време: 2019-06-20 Посети: 74

  CPHI Кина заврши успешно на 20 јуни 2019 година. Изложбата 2019 година собра повеќе од 3,200 извонредни компании дома и во странство, вклучувајќи ги Кореја, Индија, Турција и повеќе од 200 изложувачи во странство од Германија, Франција, Швајцарија, Италија и други земји. Повеќе од 70,000 професионални посетители од дома и од странство дојдоа да ги посетат.

  Г-дин Мо од Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd ги наведе своите вработени да учествуваат во тридневната изложба, главно да комуницираат со нови и стари клиенти, да научат да ги прошират новите информации во индустријата и да развиваат пазари во странство и да ја промовираат компанијата био катализатори и фармацевтски посредници на корпоративно и промовирање на клиенти.

  Претходно: 2019.7.31-8.2 hejеџијанг

  Следно: Никој