+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Вести

Вести

  КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

  ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

  Е-пошта:[Email заштитени]

  Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  Вести

  2019.7.31-8.2 hejеџијанг

  Време: 2019-08-02 Посети: 53

  Со цел дополнително да се подобри основната конкурентност на компанијата, да се подобри технологијата на компанијата и напорите за промоција на производите и да се прошири визијата и развојот на тимот, на 31 јули 2019 година, компанијата организираше студиска турнеја во Хаџоу и Хангжу, hejеџијанг. Во прекрасното предавање на директорот Тао, ја доживеавме примената на технологијата за биокализализа од страна на Центарот за истражување и индустријализација на применета технологија на Хужоу од Кинеската академија на науките и Хужоу Јихуи, биотехнологија копродукции, Ltd под водство на д-р Ванг и д-р Гао , го доживеавме елегантното однесување на модерната ензимско инженерство и метаболички инженеринг лабораторија на hejеџијанг Huarui биотехнологија копродукции, Ltd Г-дин Чен од Хангжу Нормал универзитет и г-дин Ли од универзитетот Zеџијанг исто така ни дадоа многу вредни увид. Тридневната турнеја со кратки студии беше од корист на тимот и ни помогна да создадеме подобра иднина за компанијата!  Претходно: Никој

  Следно: 2019.6.18-6.20 CPhI Шангај