+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Фармацевтски полупроизвод

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060863750447.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060865624016.jpg

L-2-аминобутирична киселина

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година

изглед:

Бел или бело-празен

анализа:

≥ 99%


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

20


Опис:

L-2-аминобутирична киселина е не-природна хирална аминокиселина која го спречува преносот на нервните сигнали, ја зајакнува активноста на гликоза фосфатаза и го промовира метаболизмот на мозочните клетки. 2-аминобутирична киселина има големо фармаколошко значење. Тоа е директен претходник на синтезата на леветирацетам и букситан за епилепсија, како и важен хирален претходник за синтеза на етамбутол хидрохлорид за туберкулоза.


Апликации:

За подготовка на леветирацетам, бовистам, итн.


Контакт