+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Фармацевтски полупроизвод

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574061055188124.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574061056584937.jpg

L-норвалин

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година

пиперија:

прав

анализа:

≥ 99%


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

21


Опис:

L-норвалин, исто така познат како L-2-аминопентаноична киселина, ја има молекуларната формула C5H11NO2 и е изомер на пролин, не-протеински разгранет аминокиселински ланец. Л-норвалин е клучен средно во синтезата на периндоприл. Периндоприл има пет хирални центри како хирален лек за третман на хипертензија, а кога сите пет хирални центри се „левичари“ Тој е фармацевтски активен, а а-карбонскиот атом на Л-норвалин е исто така еден од хиралните центри во периндоприл. Во исто време, Л-норвалин како инхибитор на аргиназа, исто така, постепено се развива за употреба во медицински лекови и производи за здравствена заштита.


Апликации:

За подготовка на прион лекови, итн.


Контакт