+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Фармацевтски полупроизвод

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1611654438499899.png

(Р) - (-) - манделик

Р - (-) - манделична киселина е важен среден медиум кој се користи за синтетизирање на антибиотици како што се пеницилин и цефрадин. Може да се користи и за синтетизирање на антитуморен лек Goniothalamus stiryllactones, лекот (+) - CrassalactoneA за третман на едем и ревматски заболувања. Сумирајќи, Р-манделичната киселина е многу важен хирален медикамент за лекови.

Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

27

Производ кинески Name:

R- (-) -

Производ англиски Name:

(Р) - (-) - манделик

CAS:

-611 71 2-

Молекуларна Formula:

C8H8O3

Молекуларна Wосум:

152.15

апликации:

Средни средства за синтеза на антибиотици како што се пеницилин и цефрадин

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година

анализа:

99%


Контактирајте не