+ 86 0731-89837621

EN
сите категории

Фармацевтски полупроизвод

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

ТЕЛ:+ 86 0731-89837621

Е-пошта:[Email заштитени]

Адреса: 1288 Purui West Road, Wangcheng економска и технолошка развојна зона, Changsha City, провинција Хунан, Кина

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574061112454070.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574061112408826.jpg

Ситаглиптин

Минимална Подреди Кол:

100G

Пакување Детали за:

Запечатени во пластични или картонски тапани, 25/30 / 40кг за барел

Време на испорака:

Во рок од еден месец откако ќе заврши нарачката

Начин на плаќање:

45 дена или 90 дена

Набавка Способност:

10 тони / година

изглед:

Бел или бело-празен

анализа:

≥ 99%


Пребарување
  • Опис

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Хунан Nanbeiwang биолошка технологија копродукции, Ltd

Број на моделот:

22


Опис:

Како инхибитор на дипептидил пептидаза-4 (DPP-4), ситаглиптинот е различен од традиционалните хипогликемични агенси со тоа што го намалува шеќерот во крвта со инхибиција на деградацијата на инкретинот од страна на DPP-4. Третманот на дијабетес тип 2 отвори нови терапевтски стратегии. Ситаглиптин може да го намали шеќерот во крвта на зависен начин од концентрација и има добра безбедност, ефективност и толеранција и има благи несакани ефекти.


Апликации:

За подготовка на маснотии дрога на ситаглиптин


Контакт