+ 86 0731-89837621

EN
Të gjitha kategoritë

biocatalyst

NA KONTAKTONI

TEL:+ 86 0731-89837621

Email:[Email mbrojtur]

Adresa: 1288 Purui West Road, Zona e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik Wangcheng, Qyteti Changsha, Provinca Hunan, Kinë

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060278254690.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060289467567.jpg

Arginase

Sasia minimale Rendit:

100G

Details paketimit:

Vula e mbyllur në bateri plastike ose kartoni, 25/30 / 40kg për fuçi

Koha për dorëzim:

Brenda një muaji pas përfundimit të porosisë

Kushtet e pagesës:

45 ditë ose 90 ditë

Aftësia furnizimit:

ton 10 / vit


hetim
  • Përshkrim

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

Hunan Nanbeiwang Biologjike Technology Technology Co, Ltd

Numri Modeli:

15


Përshkrim:

Arginaza është një nga enzimat e rëndësishme të përfshira në ciklin ornitinë. Ka një peshë molekulare prej 140kD dhe mund të hidrolizojë argininën për të prodhuar ornitinë dhe ure. Arginaza është një metalloenzima përmbajnë mangan dinuclear. Shtë zbuluar se ka dy nëntipe: tip I dhe tip II. Sekuencat e aminoacideve të të dyjave janë rreth 60% homologe. Dallimi kryesor është shpërndarja e indeve. Lokalizimi subkelular dhe imunoreaktiviteti. Arginaza I shprehet shumë në mëlçi, e cila mund të metabolizojë argininën në ornitinë dhe ure, dhe më pas të marrë pjesë në ciklin e ure, i cili luan një rol të rëndësishëm në detoksifikimin e amoniakut në vivo.


Aplikimet:

Për përgatitjen enzimatike të ornitinës


specifikimet:

specifikimet

25 / 30 / 40KG

Tema & Dukje

Grimca sferike pak të verdha

madhësisë së grimcave

100-300mM

Aktiviteti i enzimës

1000U / g

β-Lactamase

Nuk zbulohet

Përmbajtja e ujit

50-60%


Na kontaktoni