+ 86 0731-89837621

EN
Të gjitha kategoritë

biocatalyst

NA KONTAKTONI

TEL:+ 86 0731-89837621

Email:[Email mbrojtur]

Adresa: 1288 Purui West Road, Zona e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik Wangcheng, Qyteti Changsha, Provinca Hunan, Kinë

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060143651998.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060143335735.jpg

D-Amino Acid Oksidaza

Sasia minimale Rendit:

100G

Details paketimit:

Vula e mbyllur në bateri plastike ose kartoni, 25/30 / 40kg për fuçi

Koha për dorëzim:

Brenda një muaji pas përfundimit të porosisë

Kushtet e pagesës:

45 ditë ose 90 ditë

Aftësia furnizimit:

2ton 0 / vit


hetim
  • Përshkrim

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

Hunan Nanbeiwang Biologjike Technology Technology Co, Ltd

Numri Modeli:

14


Përshkrim:

D-aminoacid oksidaza është një proteinë tipike flavine me adenine flavin (FAD) si një grup protetik. Mund të oksidojë grupin aminoacidik D-aminoacid për të formuar acidin keto dhe amoniakun përkatës. Për shkak të stereoselektivitetit të tij të lartë dhe spektrit të gjerë të substrateve të reaksionit katalitik, ai mund të përdoret gjerësisht për analizën cilësore dhe sasiore të D-aminoacideve, biosensorëve, dhe prodhimin e L-aminoacideve dhe acideve α-keto.


Aplikimet:

Kërkime biokimike. Specifikimi katalizon aminoacidet e tipit D. Acidaza D-aminoacid lidhet me acilazën GL-7-ACA dhe luan një rol kryesor në shndërrimin e CPC në 7-ACA duke përdorur një metodë enzimatike me dy hapa. Kryesisht përdoret për përgatitjen e acidit keto, L-norvalinës, L-metioninës, etj.


specifikimet:

specifikimet

25 / 30 / 40KG

Tema & Dukje

Grimca sferike pak të verdha

madhësisë së grimcave

100-300mM

Aktiviteti i enzimës

50-60U / g

β-Lactamase

Nuk zbulohet

Përmbajtja e ujit

50-60%


Na kontaktoni