+ 86 0731-89837621

EN
Të gjitha kategoritë

biocatalyst

NA KONTAKTONI

TEL:+ 86 0731-89837621

Email:[Email mbrojtur]

Adresa: 1288 Purui West Road, Zona e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik Wangcheng, Qyteti Changsha, Provinca Hunan, Kinë

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060473355036.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574060473330120.jpg

D-Carbamoylase

Sasia minimale Rendit:

100G

Details paketimit:

Vula e mbyllur në bateri plastike ose kartoni, 25/30 / 40kg për fuçi

Koha për dorëzim:

Brenda një muaji pas përfundimit të porosisë

Kushtet e pagesës:

45 ditë ose 90 ditë

Aftësia furnizimit:

5ton 0 / vit

Tema & Dukje:

Pluhur i bardhë, i verdhë i verdhë ose kafe

Aktiviteti i enzimës:

50-60U / g


hetim
  • Përshkrim

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

Hunan Nanbeiwang Biologjike Technology Technology Co, Ltd

Numri Modeli:

17


Përshkrim:

D-karbamoylaza është një enzimë kryesore në përgatitjen e β-laktamit antibiotik të ndërmjetëm Dp-hidroksifenilglycinë. Ampicilina dhe amoxicilina formohen nga kondensimi i acidit 6-aminopenicillanik (6-APA) i nënës së penicilinës (6-APA) me zinxhir anësor D-fenilglizinë dhe Dp-hidroksifenilglicinë. Prandaj, D-fenilglizina, Dp-hidroksifenilglycina dhe 7-APA, XNUMX-ACA bëhen disa ndërmjetës të rëndësishëm të lëndës së parë në prodhimin e antibiotikëve β-laktam gjysëm sintetik.


Aplikimet:

D-hidantoinaza dhe D-karbamoylaza përdoren kryesisht për përgatitjen e Dp-hidroksifenilglycinës, D-fenilglizinës, D-triptofanit, D-fenilalaninës, etj.


Na kontaktoni