+ 86 0731-89837621

EN
Të gjitha kategoritë

biocatalyst

NA KONTAKTONI

TEL:+ 86 0731-89837621

Email:[Email mbrojtur]. Me

Adresa: 1288 Purui West Road, Zona e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik Wangcheng, Qyteti Changsha, Provinca Hunan, Kinë

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574056298990342.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574056298328165.jpg

Dehidrogjenaza e laktatit

Sasia minimale Rendit:

100G

Details paketimit:

Vula e mbyllur në bateri plastike ose kartoni, 25/30 / 40kg për fuçi

Koha për dorëzim:

Brenda një muaji pas përfundimit të porosisë

Kushtet e pagesës:

45 ditë ose 90 ditë

Aftësia furnizimit:

ton 50 / vit

Tema & Dukje:

Pluhur i bardhë, i verdhë i verdhë ose kafe

Aktiviteti enzimë:

10000U / g


hetim
  • Përshkrim

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

Hunan Nanbeiwang Biologjike Technology Technology Co, Ltd

Numri Modeli:

10


Përshkrim:

Meqenëse acidi laktik i cili është i bollshëm në natyrë është forma L, dehidrogjenaza e laktatit të cilën zakonisht e themi nga pikëpamja praktike do të thotë L-laktat dehidrogjenaza. Dehidrogjenaza e laktatit është një enzimë glikolitike që katalizon dehidrogjenimin e acidit laktik në piruvate dhe transferon hidrogjen në NAD për tu bërë NADH.


Aplikimet:

Kjo enzimë përdoret për përgatitjen enzimatike të produkteve të acidit kolik, i cili ka një efekt në koenzimën 1 (NAD) dhe koenzimin 2 (NADP). Piruvati mund të përdoret për të oksiduar koenzimën e zvogëluar 1 (NADH) dhe 2 (NADPH) në koenzimë të oksiduar 1 (NAD +) dhe 2 (NADP +) për të rigjeneruar koenzimën e oksiduar. Dhe anasjelltas. Reagimet tipike katalitike janë si më poshtë:


Na kontaktoni