+ 86 0731-89837621

EN
Të gjitha kategoritë

biocatalyst

NA KONTAKTONI

TEL:+ 86 0731-89837621

Email:[Email mbrojtur]

Adresa: 1288 Purui West Road, Zona e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik Wangcheng, Qyteti Changsha, Provinca Hunan, Kinë

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572509299638262.png
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1572509298568159.png

Penicilinë G Acylase

Sasia minimale Rendit:

100G

Details paketimit:

Vula e mbyllur në bateri plastike ose kartoni, 25/30 / 40kg për fuçi

Koha për dorëzim:

Brenda një muaji pas përfundimit të porosisë

Kushtet e pagesës:

45 ditë ose 90 ditë

Aftësia furnizimit:

ton 10 / vit


hetim
  • Përshkrim
Vendi i origjinës: Kinë
Brand Name: Hunan Nanbeiwang Biologjike Technology Technology Co, Ltd
Numri Modeli: 01

Penicilina acilaza, e njohur edhe si penicilinë amidaza ose penicilinë aminohidrolaza.

Penicilina G acylaza është një enzimë kyçe për antibiotikët β-laktam gjysëm sintetik. Mund të katalizojë hidrolizën e penicilinës dhe acidit të saj të zgjatur për të hequr zinxhirët anësorë, dhe të prodhojë ndërmjetës të rëndësishëm të antibiotikëve β-laktam gjysëm sintetik, acidit 6-aminopenicilanik (6-APA) dhe 7-amino-3-deacetoksi acid cefalosporik (7 -ADCA). Katalizon gjithashtu kondensimin e 6-APA ose 7-ADCA me zinxhirë anësor për të prodhuar një shumëllojshmëri të antibiotikëve β-laktam gjysëm sintetik.

Enzima merret kryesisht nga enzima ndërqelizore Escherichia coli dhe enzima jashtëqelizore Bacillus megaterium, e cila është përdorur gjerësisht në prodhimin industrial të ndërmjetësve kryesorë të antibiotikëve β-laktam dhe antibiotikëve β-laktam gjysmë sintetik.

Aplikimet:

Enzima përdoret për hidrolizë amide dhe përdoret për prodhimin enzimatik të ndërmjetësve farmaceutikë kryesorë si 6-APA, 7-ANCA, 7-ATCA, aminoacide të tipit D, zgjidhje të kompleksit kiral dhe përdorime të tjera.

specifikimet:

specifikimet 25 / 30 / 40KG
Tema & Dukje Grimca sferike pak të verdha
madhësisë së grimcave ≥100μm
Aktiviteti i enzimës ≥130U / g
β-Lactamase Nuk zbulohet
Përmbajtja e ujit 50-60%
Na kontaktoni