+ 86 0731-89837621

EN
Të gjitha kategoritë

biocatalyst

NA KONTAKTONI

TEL:+ 86 0731-89837621

Email:[Email mbrojtur]

Adresa: 1288 Purui West Road, Zona e Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjik Wangcheng, Qyteti Changsha, Provinca Hunan, Kinë

  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574054980989192.jpg
  • https://www.hnnanbeiwang.com/upload/product/1574054980893873.jpg

Treamina Deaminaza

Sasia minimale Rendit:

100G

Details paketimit:

Vula e mbyllur në bateri plastike ose kartoni, 25/30 / 40kg për fuçi

Koha për dorëzim:

Brenda një muaji pas përfundimit të porosisë

Kushtet e pagesës:

45 ditë ose 90 ditë

Aftësia furnizimit:

ton 10 / vit

Tema & Dukje:

Pluhur i bardhë, i verdhë i verdhë ose kafe

Aktiviteti enzimë:

≥10000U / g

hetim
  • Përshkrim

Vendi i origjinës:

Kinë

Brand Name:

Hunan Nanbeiwang Biologjike Technology Technology Co, Ltd

Numri Modeli:

06


Përshkrim:

Acidi L-2-aminobutirik (L-ABA) është një aminoacid chiral jo natyral dhe ka një gamë të gjerë aplikimesh në fushat e mjekësisë dhe industrisë kimike. Sistemi për sintetizimin e L-ABA me lehinë dehidrogjenazë bazohet në L-threonine, e cila dezinohet nga deaminaza treonine për të formuar α-ketobutyrate, dhe më pas ketoni përdoret për të hequr ketonin. Acidi reduktohet në L-ABA ndërsa NADH e konsumuar nga reaksioni i zvogëlimit rigjenerohet nga dehidrogjenaza e formatit. Përgatitja e acidit L-2-aminobutirik në këtë sistem prodhimi ka një problem që konsumi i koenzimës është jashtëzakonisht i madh, dhe kështu rigjenerimi i koenzimave mund të përfundojë me formimin e dehidrogjenazës.


Aplikimet:

Kjo enzimë përdoret për të përgatitur acidin L-2-aminobutirik me metodë enzimatike.


Na kontaktoni